Slapukų naudojimo taisyklės

Slapukų naudojimo taisyklės

UAB "Druka", įmonės kodas 140571036, buveinės adresas Mainų g. 5-3, LT-94101, Klaipėda, Lietuva (toliau – "Bendrovė", arba "Mes") įsipareigoja užtikrinti interneto svetainės www.druka.lt (toliau – "Svetainė") lankytojų (toliau – "Lankytojai" arba "Jūs") asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą.
Kai lankotės Svetainėje, mes ir mūsų įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkiame įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Svetainė veiktų geriau ir kad galėtume Jums pasiūlyti aktualesnę informaciją. Šios slapukų naudojimo taisyklės paaiškina, kokias technologijas naudojame ir kaip jos veikia.
Svetainėje mes naudojame slapukus (angl. cookies), kurie padeda mums užtikrinti, kad Svetainė veiktų sklandžiai ir saugiai, bei suprasti, kaip naudojatės Svetaine, kad galėtume ją tobulinti ir pritaikyti Jūsų poreikiams.

Kas yra slapukai?

Slapukai yra maži tekstiniai failai, kuriuos naršyklė įrašo Jūsų kompiuteryje, telefone, planšetėje ar kitame įrenginyje, kad galėtų išsaugoti informaciją apie Jūsų naršymą.

Slapukų naudojimo tikslai

Slapukais siekiame:

 • užtikrinti saugų ir efektyvų Svetainės veikimą;
 • gerinti Svetainės veikimą ir funkcionalumą;
 • matuoti į Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus;
 • analizuojant Lankytojų įpročius, užtikrinti patogų, efektyvų ir Lankytojų poreikius atitinkantį naršymą;
 • parodyti tinkamą informaciją sugrįžtantiems Svetainės Lankytojams;
 • tikslinei reklamai ir rinkodarai, siekiant rodyti tinkamą reklamą Svetainėje ir už jos ribų.

Svetainėje naudojami slapukai

Svetainėje naudojami žemiau išvardinti slapukai ir technologijos. Kiekvienas jų turi specifinę funkciją.

 • Būtini (techniniai) slapukai
  Šie slapukai reikalingi tinkamam Svetainės veikimui. Jie įgalina naudotis tam tikromis Svetainės funkcijomis, pavyzdžiui, leidžia saugoti informaciją, kurią Lankytojas užpildė naršymo sesijos metu. Be šių Slapukų dažnu atveju Svetainė negali tinkamai veikti.
 • Analitiniai slapukai
  Analitiniai slapukai naudojami Svetainės veikimui ir naudojimui analizuoti. Jie leidžia suprasti, kaip Lankytojai sąveikauja su Svetaine, teikdami informaciją apie tokius rodiklius kaip Lankytojų skaičius, apsilankymo periodiškumas, naudoti įrenginiai, srauto šaltinis ir kt. Analitiniai slapukai padeda tobulinti Svetainės veikimą, registruoti Svetainėje vykstančius nesklandumus. Šie slapukai apima tuos, kuriuos nustato socialinės žiniasklaidos platformos ir svetainėje įdiegtos "Google" ir kitos paslaugos. Pavyzdžiui, norint gauti statistinius duomenis apie Svetainės naudojimą, pasikliaujama "Google Analytics" ir "Statcounter".
 • Našumo slapukai
  Našumo slapukai naudojami pagrindiniams Svetainės veiklos rodikliams suprasti ir analizuoti, o tai padeda pagerinti vartotojo patirtį Lankytojams.
 • Rinkodaros arba reklaminiai slapukai
  Šie slapukai naudojami tam, kad galėtume Jums pateikti aktualesnę reklamą bei matuoti reklamos efektyvumą. Jų pagalba galime stebėti Jūsų naršymo istoriją, interakciją su reklama ir pateikti Jums reklamą, kuri yra susijusi su Jūsų interesais.

Toliau pateikti Svetainėje naudojami slapukai pagal jų tipus, paskirtį ir galiojimo laiką.

Slapukai Tipas Paskirtis Saugojimo laikas
sesID Būtini Lankytojo sesijai palaikyti. Kol išjungiama naršyklė
_ga, _ga_*, _gid, is_unique, sc_is_visitor_unique Analitiniai Slapukai naudojami statistinei informacijai apie interneto svetainės lankomumą rinkti. Iki 1 metų ir 1 mėnesio
_fbp Reklaminiai Facebook nustato šį slapuką, kad rodytų skelbimus, kai esate "Facebook" arba kitoje skaitmeninėje platformoje, kuriai taikoma "Facebook" reklama. 3 mėnesiai
_gat Našumo Slapukas padeda užtikrinti, kad interneto svetainė būtų patogi ir efektyvi naudoti. 1 minutė
sc_medium_source Analitiniai Slapukas naudojamas siekiant sekti, iš kokių interneto svetainių atvyksta Svetainės Lankytojai. Kol išjungiama naršyklė

Slapukų atsisakymas, blokavimas

Dauguma naršyklių automatiškai priima slapukus. Jei norite juos blokuoti ar ištrinti, galite tai padaryti savo naršyklės nustatymuose. Vis dėlto, atkreipiame dėmesį, kad atsisakius būtinųjų ir analitinių slapukų, Svetainė gali neveikti sklandžiai.

Bendrosios nuostatos

Šios slapukų naudojimo taisyklės gali būti atnaujinamos. Bendrovė informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują slapukų naudojimo taisyklių versiją.
Ši slapukų naudojimo taisyklių versija galioja nuo 2023.12.04.