Gražiausios metų knygos rinkimai 2016

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, kasmet rengia konkursą geriausioms meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo Lietuvos leidyklų išleistoms knygoms išrinkti.

Konkursui 63 leidyklos pateikė 142 knygas. Knygos meno ekspertų komisija knygas vertino pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus.

Diplomai dailininkams, iliustratoriams, leidykloms ir spaustuvėms įteikti vasario 23 d. 12 val. Vilniaus knygų mugėje LITEXPO parodų centre.

Spaustuvei DRUKA skirtas diplomas bibliofilinių ir eksperimentinių leidinių teminėje grupėje už dailininko Gyčio Skudžinsko knygą „Burning Slides“/ Autorė Aurelija Maknytė (leidykla ,,Nerutina“).

Taip pat skirtos šešios premijos pagal temines grupes. Viena iš jų skirta dailininkui Gyčiui Skudžinskui už knygą „Tada“/ Autorius Algis Griškevičius (VšĮ ,,Nerutina“), meninės ir dokumentinės fotografijos lediniai. Už šios knygos spausdinimą diplomu apdovanota spaustuvė DRUKA.

Informacijos ir nuotraukos šaltinis LR kultūros ministerija bei Vilniaus knygų mugės archyvas